Když jsem ještě bydlel v Praze a v Německu vysílali fotbalové mistrovství světa, vyvěsili si mí vlastenečtí sousedi z Jižní Ameriky na balkon brazilskou a argentinskou vlajku. Když můžou oni, můžu taky, pomyslel jsem si, sehnal si německou vlajku a taky jsem ji pověsil. Jenže má hodná česká sousedka mě brzy upozornila, že v Česku by tomu mohli špatně rozumět: německé vlajky tu nemají rádi, chápou je jako provokaci. Sundat vlaječku jsem ale v žádném případě nechtěl, a tak jsem si koupil ještě českou vlajku a pověsil ji vedle německé. A sousedka byla spokojená.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




