Australan Mark Webber vyhrál podruhé v kariéře prestižní Velkou cenu Monaka formule 1. Pilot týmu Red Bull zvítězil před Nikem Rosbergem z Mercedesu a Fernandem Alonsem z Ferrari. Poprvé v historii se stalo, že každý z šesti úvodních závodů sezony vyhrál jiný jezdec.

Premiérově v této sezoně ale slaví opakovaně triumf tým, protože před Webberem už dokázal pro Red Bull vyhrát Sebastian Vettel v Bahrajnu. Ten skončil v Monte Carlu čtvrtý a musel přepustit vedení v šampionátu Alonsovi, s kterým měl před závodem na kontě stejný počet bodů. Alonso vede o tři body před oběma piloty Red Bullu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se