Česká florbalová reprezentace akademiků ve finále domácího mistrovství světa porazila Finsko 8:4 a získala první zlatou medaili pro český florbal. Nejrychleji se šířící sport v Česku se prvního vítězství na mezinárodní scéně dočkal po dvaceti letech existence.
"To, že je titul mistra světa v uvozovkách jen akademický, jeho hodnotu příliš nesnižuje. Oproti třeba fotbalu a hokeji, florbal je právě sportem hlavně vysokoškoláků, takže svoji váhu má, naši soupeři byli velmi silní," míní obránce Tatranu Střešovice Aleš Hlavička, který si na turnaji v reprezentačním dresu zkusil roli útočníka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




