Česká florbalová reprezentace akademiků ve finále domácího mistrovství světa porazila Finsko 8:4 a získala první zlatou medaili pro český florbal. Nejrychleji se šířící sport v Česku se prvního vítězství na mezinárodní scéně dočkal po dvaceti letech existence.

"To, že je titul mistra světa v uvozovkách jen akademický, jeho hodnotu příliš nesnižuje. Oproti třeba fotbalu a hokeji, florbal je právě sportem hlavně vysokoškoláků, takže svoji váhu má, naši soupeři byli velmi silní," míní obránce Tatranu Střešovice Aleš Hlavička, který si na turnaji v reprezentačním dresu zkusil roli útočníka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se