Duch stříbrné medaile z roku 1996 by měla vyvolat skladba "Není nutno" autorů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Ta totiž rozezpívala Staroměstské náměstí v Praze, když se česká výprava před šestnácti lety vracela sice po prohraném finále v londýnskem Wembley, ale oslavována skoro jako kdyby přivezla titul.

Česká výprava to oznámila na předzápasové tiskové konferenci ve Vratislavi, kde se fotbaloví reprezentanti připravovali na páteční vstup do Eura s Ruskem. Až na stejný stadion, kde včera trénovali, vyběhnou k předzápasovému rozcvičení, uvítají je právě tóny zmíněné zlidovělé písně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se