Duch stříbrné medaile z roku 1996 by měla vyvolat skladba "Není nutno" autorů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Ta totiž rozezpívala Staroměstské náměstí v Praze, když se česká výprava před šestnácti lety vracela sice po prohraném finále v londýnskem Wembley, ale oslavována skoro jako kdyby přivezla titul.
Česká výprava to oznámila na předzápasové tiskové konferenci ve Vratislavi, kde se fotbaloví reprezentanti připravovali na páteční vstup do Eura s Ruskem. Až na stejný stadion, kde včera trénovali, vyběhnou k předzápasovému rozcvičení, uvítají je právě tóny zmíněné zlidovělé písně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










