Odveta za semifinále v Portugalsku vyšla, čeští fotbalisté porazili nenáviděné Řecko 2:1 a udrželi se ve hře o postup ze skupiny A na právě probíhajícím evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině.

Za určitých okolností by jim k jistotě postupu mohla stačit remíza z posledního utkání s Polskem. Všechny čtyři týmy budou v posledním kole skupiny A ve hře o postup. Nejblíže jsou s čtyřmi body Rusové, ale v případě porážky s Řeckem, by i oni mohli na Euru skončit.

Český tým pošle do čtvrtfinále s jistotou jakákoli výhra nad Polskem. V případě remízy bude záležet na výsledku druhého zápasu. Rusové nesmějí prohrát. V tom případě by totiž tři týmy měly čtyři body a rozhodovala by minitabulka. V ní Čechy sráží vysoká porážka s Ruskem.

Češi v základní sestavě i s Limberským a Hübschmanem byli od prvních minut oproti zápasu s Ruskem jako vyměnění, tak rychlý nástup pod trenérem Bílkem ještě nezažili. Za šest minut vstřelili dva rychlé góly, po kterých Řecko stáhlo ze hry brankáře Chalkiase, a položili pevný základ cennému vítězství.

Rychle nabyté vedení Řekové už nedokázali stáhnout. Možná proto, že jim jednu regulérní branku neuznal rozhodčí pro ofsajd.