Devětadvacetiletý oštěpař Vítězslav Veselý na sebe upozornil na loňském mistrovství světa v Tegu, kde na čtvrté příčce zůstal jen 19 centimetrů od bronzové medaile. Minulý týden ve čtvrtek v norském Oslo pak zvítězil výkonem 88,11 metru, kterým se zařadil na první místo ve světovém žebříčku. Stal se tak jednou z největších atletických nadějí jak na mistrovství Evropy, tak i na olympijských hrách.

Výkonem 88,11 metru oštěpař Vítězslav Veselý vytvořil nejen osobní rekord, ale zařadil se tak na špici v letošním světovém žebříčku. Svoji formu chce prodat na mistrovství Evropy, které se koná ve dnech 27. června – 1. července v Helsinkách, tak především na olympiádě v Londýně.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se