Devětadvacetiletý oštěpař Vítězslav Veselý na sebe upozornil na loňském mistrovství světa v Tegu, kde na čtvrté příčce zůstal jen 19 centimetrů od bronzové medaile. Minulý týden ve čtvrtek v norském Oslo pak zvítězil výkonem 88,11 metru, kterým se zařadil na první místo ve světovém žebříčku. Stal se tak jednou z největších atletických nadějí jak na mistrovství Evropy, tak i na olympijských hrách.
Výkonem 88,11 metru oštěpař Vítězslav Veselý vytvořil nejen osobní rekord, ale zařadil se tak na špici v letošním světovém žebříčku. Svoji formu chce prodat na mistrovství Evropy, které se koná ve dnech 27. června – 1. července v Helsinkách, tak především na olympiádě v Londýně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





