Pátá deblistka světa Květa Peschkeová se vzdala olympijské účasti ve prospěch kamarádek. Wimbledonská vítězka hraje na turnajích se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou a na olympiádu si musela vybrat českou partnerku, ale dala přednost sehranému páru Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková.

"Květa mi napsala, že dává přednost mladým. Je to úžasné gesto, kterého si moc vážíme," řekl ČTK fedcupový kapitán Petr Pála. "Květa nám řekla, že ty dvě mají větší šanci na úspěch, což je moc hezké," řekl šéf svazu Ivo Kaderka České televizi.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se