Na olympiádě v Mexiku se Věra Čáslavská chtěla rozloučit se svou bohatou závodní kariérou a úspěšným vystoupením přinést Československu alespoň malou radost a útěchu do pocitu zoufalé bezmoci způsobené vpádem vojsk Varšavské smlouvy.

"Obětovala bych všechny své dosavadní medaile za letošní vítězství. Protože nebojujeme za sebe, ale za nás za všechny. A naši lidé si zaslouží - vítězství." Tyto věty pronesla nedlouho před odletem na olympiádu. Odhodlaná šestadvacetiletá dívka, která se vždy pevně držela svých zásad a hodnot, podle vlastních slov cítila, že sport náhle přestal být jen její osobní záležitostí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se