Eva Bosáková měla gymnastiku v genech. Její otec byl mladoboleslavským gymnastou, účastníkem olympiády v Berlíně v roce 1936.

Už v roce 1949 se osmnáctiletá Eva stala dorosteneckou přebornicí Československé obce sokolské, o rok později se prosadila do reprezentace a v roce 1952 se zúčastnila olympijských her v Helsinkách. Byla největší oporou družstva, které v osmiboji vybojovalo bronzové medaile. Ještě pod dívčím jménem Věchtová byla na 14. příčce nejúspěšnější z československých gymnastek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se