Eva Bosáková měla gymnastiku v genech. Její otec byl mladoboleslavským gymnastou, účastníkem olympiády v Berlíně v roce 1936.
Už v roce 1949 se osmnáctiletá Eva stala dorosteneckou přebornicí Československé obce sokolské, o rok později se prosadila do reprezentace a v roce 1952 se zúčastnila olympijských her v Helsinkách. Byla největší oporou družstva, které v osmiboji vybojovalo bronzové medaile. Ještě pod dívčím jménem Věchtová byla na 14. příčce nejúspěšnější z československých gymnastek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









