V sobotním deštivém večeru pršelo štěstí pro českou tyčkařku Jiřinu Ptáčníkovou. Ta jako jediná dokázala skočit přes laťku ve výšce 460 centimetrů na první pokus, a protože její soupeřky vyšší metu nepřekonaly, stala se mistryní Evropy. Dosud přitom Ptáčníková byla nejlépe čtvrtá ná halovém mistrovství Evropy loni v Paříži, pátá pak před dvěma lety na ME v Barceloně.
HN: Jak jste tento váš životní závod prožívala?
Kupodivu bez nervozity a v naprostém klidu. Přitom při rozcvičování se mi podle představ nepovedl ani jeden skok, ale nerozhodilo mě to, zůstala jsem dobře naladěná. Vyhovovalo mně i počasí. Bylo chladněji a zpočátku trochu mrholilo, což nám docela ráda.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





