Na poslední zimní olympiádě ve Vancouveru nesl vlajku hokejista Jaromír Jágr, před čtyřmi lety na letních hrách v Pekingu se stejné cti dostalo kajakářce Štěpánce Hilgertové. Ta byla vlajkonoškou české výpravy jako druhá žena v historii po rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která byla vybrána pro hry v Turíně v roce 2006.

"Je to pro mě obrovská pocta. Byla by to pocta pro všechny sportovce," prohlásil Koukal, který se o nominaci dozvěděl minulý týden ve čtvrtek. "Kdyby mi někdo řekl před dvěma lety, kdy mi oznámili diagnózu, že ponesu vlajku v Londýně..." vzpomínal Koukal na zdrcující slova lékařů o rakovině varlat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se