Na poslední zimní olympiádě ve Vancouveru nesl vlajku hokejista Jaromír Jágr, před čtyřmi lety na letních hrách v Pekingu se stejné cti dostalo kajakářce Štěpánce Hilgertové. Ta byla vlajkonoškou české výpravy jako druhá žena v historii po rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která byla vybrána pro hry v Turíně v roce 2006.
"Je to pro mě obrovská pocta. Byla by to pocta pro všechny sportovce," prohlásil Koukal, který se o nominaci dozvěděl minulý týden ve čtvrtek. "Kdyby mi někdo řekl před dvěma lety, kdy mi oznámili diagnózu, že ponesu vlajku v Londýně..." vzpomínal Koukal na zdrcující slova lékařů o rakovině varlat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











