První hráč světového žebříčku Novak Djokovič a šestinásobný šampion z londýnské trávy Roger Federer se utkají v semifinále Wimbledonu. Oba ve čtvrtfinále v klidu přehráli své soupeře. Obhájce titulu Djokovič porazil 6:4, 6:1 a 6:4 Němce Floriana Mayera, švýcarský tenista deklasoval 6:1 a dvakrát 6:2 Rusa Michaila Južného. V druhém semifinále se utkáa Skot Andy Murray s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou. Tsonga porazil Kohlschreibera 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:3), 6:2 a Murray Davida Ferrera 6:7 (5:7), 7:6 (8:6), 6:4, 7:6 (7:4).

Federer: Hrál jsem skvěle

Djokovič Federerem se střetli na okruhu ATP šestadvacetkrát, naposledy nedávno v semifinále Roland Garros, kde vyhrál Chorvat. Na trávě však budou spolu hrát vůbec poprvé.

Federer před zraky prince Williama a jeho manželky Kate, s Južným neměl problém a netrápila ho ani záda, která si nechal ošetřovat v osmifinále. "Myslím, že jsem dneska hrál skvěle. Moje hra se na něj hodí, ve všech setech rychle ztrácel," řekl Federer, který Južného porazil ve všech čtrnácti vzájemných utkání.

Švýcara čeká už 32. grandslamové semifinále, čímž překonal rekord Američana Jimmyho Connorse. Ve Wimbledonu hrál o finále naposledy v roce 2009, kdy tu také naposledy vyhrál. "Jsem extrémně šťastný," přiznal.

A k VIP divákům, k nimž se přidali i „tenisoví“ manželé Andre Agassi a Steffi Grafová, řekl:. "Je inspirující, když se přijdou podívat členové královské rodiny a legendy našeho sportu. Je to skvělé pro tenis."

Južnyj byl po druhém setu nešťastný a zeptal se Agassiho, co má dělat. "Něco mi poradil, ale moc mi to nepomohlo, protože to už bylo o dva sety pozdě. Možná kdybychom hráli na čtyři, pět nebo šest vítězných setů...," přiznal ruský tenista.

Djokovič: Chvíli jsem si zvykal

Djokovič v úvodu prvního setu zápasu s Mayerem ztratil podání, ale brejk si vzal záhy zpět a už nedal německému soupeři šanci. Dal padesát vítězných úderů proti čtrnácti Mayerovým.

"Chvíli mi trvalo zvyknout si na podmínky, protože jsem poslední tři zápasy hrál pod střechou. Bylo trochu větrno, ale se svým výkonem jsem spokojený," řekl srbský tenista v rozhovoru na kurtu.

V koncovce třetího setu zvládl ošemetnou situaci, když při podání na vítězství v zápasu za stavu 5:4 odvracel tři brejkboly. Utkání nakonec ukončil esem.

"Florian měl ve třetím setu několik šancí vrátit se do zápasu, ale v důležitých chvílích jsem udržel nervy," uvedl Djokovič, který se už těší na zápas s Federerem. "Je vždycky příjemné hrát s Rogerem. Na trávě je to výzva," dodal.

Murray potěšil Británii

Svěřenec Ivana Lendla zůstává ve hře o wimbledonský titul, na nějž Velká Británie čeká od roku 1936. Čekání může ukončit Andy Murray, který postoupil do semifinále přes sedmého nasazeného hráče turnaje Davida Ferrera ze Španělska, když po prvním prohraném setu další tři po boji udržel pro sebe.

Muži - čtvrtfinále: Djokovič (1-Srb.) - Mayer (31-Něm.) 6:4, 6:1, 6:4, Federer (3-Švýc.) - Južnyj (26-Rus.) 6:1, 6:2, 6:2, Tsonga (5-Fr.) - Kohlschreiber (27-Něm.) 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:3), 6:2, Murray (4-Brit.) - Ferrer (7-Šp.) 6:7 (5:7), 7:6 (8:6), 6:4, 7:6 (7:4).

Juniorky - 2. kolo: Bouchardová (5-Kan.) - Krejčíková (ČR) 6:4, 6:3, Siniaková (6-ČR) - McPhillipsová (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:1. 3. kolo: Šaripovová (Uzb.) - Siniaková (6-ČR) 3:6, 6:1, 6:3.