Australan Mark Webber vyhrál Velkou cenu Velké Británie F1 v Silverstonu. Pilot Red Bullu si tak připsal druhé prvenství v sezoně po Monaku a na druhém místě šampionátu snížil náskok vedoucího Fernanda Alonsa, kterému sebral dnešní vítězství pět kol před koncem. Španěl z Ferrari tak vede už jen o třináct bodů. Třetí skončil další jezdec Red Bullu Sebastian Vettel.
Mistr světa z let 2005 a 2006 Alonso si po vítězné kvalifikaci jel pro vítězství stylem start – cíl, když o vedoucí pozici přišel na chvíli jen po zastávkách v boxech. Neustále si udržoval náskok kolem pěti vteřin před Webberem, jenž byl v kvalifikaci druhý.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












