Australan Mark Webber vyhrál Velkou cenu Velké Británie F1 v Silverstonu. Pilot Red Bullu si tak připsal druhé prvenství v sezoně po Monaku a na druhém místě šampionátu snížil náskok vedoucího Fernanda Alonsa, kterému sebral dnešní vítězství pět kol před koncem. Španěl z Ferrari tak vede už jen o třináct bodů. Třetí skončil další jezdec Red Bullu Sebastian Vettel.

Mistr světa z let 2005 a 2006 Alonso si po vítězné kvalifikaci jel pro vítězství stylem start – cíl, když o vedoucí pozici přišel na chvíli jen po zastávkách v boxech. Neustále si udržoval náskok kolem pěti vteřin před Webberem, jenž byl v kvalifikaci druhý.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se