Oštěpařka Barbora Špotáková skončila na mítinku Diamantové ligy v Londýně při posledním startu před olympijskými hrami druhá výkonem 64,19 metru.
Vyhrála domácí Goldie Sayersová, která hned prvním pokusem hodila britský rekord 66,17 metru. Špotáková, která bude v Londýně obhajovat olympijské zlato z her v Pekingu, vede s deseti body průběžné hodnocení disciplíny v prestižním seriálu.
V závodu na 200 metrů zaběhl Francouz Christophe Lemaitre třetí nejrychlejší čas letošní sezony 19,91 sekundy a o čtyři setiny porazil Churandyho Martinu z Nizozemska. Rychlejší než Lemaitre byli letos pouze Jamajčané Yohan Blake (19,80) a Usain Bolt (19,83).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





