Oštěpařka Barbora Špotáková skončila na mítinku Diamantové ligy v Londýně při posledním startu před olympijskými hrami druhá výkonem 64,19 metru.

Vyhrála domácí Goldie Sayersová, která hned prvním pokusem hodila britský rekord 66,17 metru. Špotáková, která bude v Londýně obhajovat olympijské zlato z her v Pekingu, vede s deseti body průběžné hodnocení disciplíny v prestižním seriálu.

V závodu na 200 metrů zaběhl Francouz Christophe Lemaitre třetí nejrychlejší čas letošní sezony 19,91 sekundy a o čtyři setiny porazil Churandyho Martinu z Nizozemska. Rychlejší než Lemaitre byli letos pouze Jamajčané Yohan Blake (19,80) a Usain Bolt (19,83).

Zbývá vám ještě 20 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se