Před losangeleskou olympiádou doufali českoslovenští sportovci v zisk až dvaceti medailí. Na vrcholu sportovní kariéry byla tehdy koulařka Helena Fibingerová, běžkyně Jarmila Kratochvílová a diskařka Zdena Šilhavá. Světové tabulky v chůzi vedl Jozef Pribilinec. Vrcholnou formu měli tehdy i českoslovenští cyklisté, házenkáři, veslaři, vzpěrači či zápasníci.

Sovětský svaz ale veškeré jejich těšení a medailové naděje rázně ukončil. Rozhodl se totiž olympiádu bojkotovat jako odvetu za západní bojkot moskevských her v roce 1980. A jeho socialistické satelity se k němu připojily.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se