Basketbalová NBA přemýšlí, jak vydělat další peníze a kvůli milionům dolarů se nejspíš nebude bát šlapat ani po vlastní tradici. Od sezony 2013/14 by se na dresech klubů mohly poprvé v historii objevit loga reklamních partnerů. Vedení soutěže o tom bude definitivně hlasovat v září, už teď ale počítá s tím, že by loga sponzorů na hrudi hráčů přinesly lize dalších sto milionů dolarů ročně.

K podobnému kroku se už dříve odhodlala fotbalová MLS, nebo basketbalová liga žen WNBA. NBA si ale společně s dalšími třemi největšími sporty v Americe (NHL, NFL a MBL) na tradici dosud sahat nenechala a na čistých dresech s velkým vyšitým logem klubu stavěla svůj marketing. Už za rok by se ale na dresech týmů mohlo objevit logo o velikosti 5 x 5 centimetrů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se