Souhrn londýnských novinek:

14:43 Tomáš Berdych nečekaně vypadl v pvním kole olympijského turnaje se 75. hráčem světa  Belgičanem Stevem Darcisem.

12:24 Střelkyně Kateřina Emmons obsadila na "vzduchovce" čtvrté místo

11:52 Plážové volejbalistky Klapalová-Háječková na úvod podlehli německé dvojici

11:40 České basketbalistky vstoupily do turnaje prohrou s Čínou

Server IHNED.cz sleduje dění na olympiádě v živé reportáži.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
09:15
Kvalifikace střelkyň začala

Střelkyně Kateřina Emmons s Adélou Sýkorovou bojují v kvalifikaci o postup do odpoledního finále střelby vzduchovou puškou na vzdálenost 10 metrů.

09:44
V Londýně se zatýkalo

Scotland Yard zatkl poblíž Olympijského parku více než 100 lidí během protestu amatérských cyklistů při slavnostním zahájení her v Londýně. Členové dvou aktivistických skupin propagujících jízdu na kole byli zadrženi kvůli podezření z porušení podmínek demonstrace a z působení nepřístojností na veřejnosti.

10:00
Basketbalistky vstoupily do turnaje

České basketbalistky v Londýně zahájily smělou cestu za medailí, jako první se jim v základní skupině postaví Číňanky.

10:20
Češky prohrávají s Čínou 16:20

Po první čtvrtině basketbalového utkání Češek s Číňankami je skóre 16:20. Asiatky měly lepší vstup do utkání, postupem času se ale svěřenkyně kouče Blažka dostaly zpět do hry a stáhly náskok soupeřek na rozdíl čtyř bodů.

10:40
Čína vede v polovině utkání 36:29

Basketbalistky Číny sice na chvíli dovolily Češkám stáhnout jejich náskok a téměř vyrovnat, poté ale opět odskočily. V polovině zápasu vedou 36:29.

11:00
Cyklistický závod odstartoval

Čeští cyklisté Roman Kreuziger s Janem Bártou vyjeli na 250 kilometrů dlouhý londýnský okruh. Favoritem závodu jsou britští jezdci v čele s Markem Cavendishem, překvapit ale může i Slovák Peter Sagan. S vítězem letošní tour Bradleym Wigginsem (na snímku) se příliš nepčítá.

11:19
Číňanky stále vedou

České basketbalistky stále nemohou najít recept na hbité čínské hráčky, do poslední čtvrtiny jdou za stavu 44:51.

11:20
Střelkyně Emmons postoupila do finále

Kateřina Emmons s mírnými obtížemi zvládla kvalifikační rozstřel, účast v bojích o medaile si ale zajistila až jako poslední z postupové osmičky. Finále je na programu dnes ve 12:00.

11:26
Češky vyrovnaly!

Češky se v poslední čtvrtině vzchopily a v průběhu poslední čtvrtiny dokázaly vyrovnat na 53:53!

11:40
Čína vítězí 66:57

Přestože se Češkám v průběhu závěrečné desetiminutovky povedlo vyrovnat, Číňanky poté opět rychle odskočily a nakonec zvítězily 66:57.

11:52
Klapalová s Háječkovou na úvod prohrály

První české duo, jež vstoupilo do turnaje plážových volejbalistek, Hana Klapalová - Lenka Háječková si na úvod připsalo prohru proti německé dvojici Holtwick - Semmler. Češky podlehly ve dvou setech 16:21 a 18:21.

12:00
Finále střelby začalo

Střelecké finále bylo zahájeno, Kateřina Emmons je v úvodu na osmé pozici.

12:19
Emmons se posunula na čtvrté místo

Česká střelkyně Kateřina Emmons po osmi finálových střelách okupuje čtvrtou příčku s 480,5 body. Na bronz jí chybí šest desetin bodu.

12:24
Kateřina Emmons skončila čtvrtá

Kateřina Emmons na medaili těsně nedosáhla, ve střelbě vzduchovou puškou na desetimetrovou vzdálenost skončila na čtvrtém místě.

12:37
Veslařská čtyřka musí do oprav

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jiří Vetešník obsadila ve svém úvodním vystoupení na olympijské regatě v Etonu čtvrté místo a o postup do semifinále bude bojovat v nedělních opravách.

12:57
Češi se drží v pelotonu

Cyklisté mají za sebou 75 kilometrů, na prvním měřeném mezičase se oba čeští jezdci Kreuziger a Bárta drželi v hlavním pelotonu. V něm také jedou i všichni favorité závodu.

13:42
Pelotonu se urvalo dvanáct uprchlíků

Cyklisté mají za sebou v olympijském závodě 100 kilometrů, v čele jede dvanáctičelnná skupinka uprclíků, která na hlavní peleton, kterého se drží i oba Češi, získala zhruba pět minut.

14:13
Gymnasta Konečný je blízko postupu do finále

Český sportovní gymnasta Martin Konečný je po prvním sledu na sedmém místě kvalifikace olympijského víceboje a má reálnou šanci na postup do finále. Ze tří skupin postoupí celkem 24 závodníků. V úvodní skupině kvalifikace překvapili domácí Britové, kteří v hodnocení družstev předstihli favorizované Číňany.

Už v prvním kole naopak končí česká stolní tenistka Dana Hadačová, která Australance Miao Miao podlehla 2:4 na sety.

14:40
Berdych o medaili hrát nebude, vypadl už v prvním kole

Český tenista Tomáš Berdych vypadl už v pvním kole a nebude hrát o medaile. Na wimbledonské trávě nestačil ve dvou setech 4:6 a 4:6 na 75. hráče světa Belgičana Steva Darcise.

15:11
Synek šetřil síly, ale v pohodě ovládl úvodní rozjížďku

- Skifař Ondřej Synek bez sebemenších problémů vyhrál úvodní rozjížďku na olympijské regatě v Etonu Dorney a postoupil do úterního čtvrtfinále. Stříbrný medailista z Pekingu a světový šampion z roku 2010 porazil druhého Chorvata Maria Vekiče o devět sekund i přesto, že v závěru viditelně šetřil síly.

15:18
Kreuziger se urval pelotonu a dohání uprchlíky

Cyklisté za sebou mají 170 kilometrů, Roman Kreuziger se urval hlavímu pelotonu a dohání uprchlíky. Ztrácí zhruba minutu. Další minutu za ním jede hlavní pole jezdců vedené vítězem letoší Tour de France Bradley Wigginsem.

16:08
Kreuziger drží v posledním kole 10. pozici

Roman Kreuziger se stále drží v popředí olympijského závodu. Na mezičase na 200. kilometru projel desátý s minutovou ztrátou na jediného uprchlíka Philippe Gilberta z Belgie a slušným náskokem před hlavním pelotonem, ve kterém se vezou největší favoriti závodu.

16:22
Cavendish a Wiggins marně dohánějí vedoucí skupinu

Dvacet kilometrů před cílem cyklistického závodu začíná jít do tuhého. Ve vedoucí skupině stále jede Čech Roman Kreuziger, který by mohl v závěru útočit na medaili. Hlavní peloton ztrácí téměř minutu a bude to mít hodně těžké. Favoritům Cavendishovi a Wigginsovi už s doháněním náskoku pomáhá také rakouský tým, který se s Brity střídá ve vedení peletonu.

16:39
Naděje spurterů zhasly, do úniku vyrazil Vinokurov

Ani sedm kilometrů před cílem se rozestup vedoucí skupiny a hlavního pelotonu nijak nezměnil, dá se tedy s jistotou říct, že hlavní favorité v čele s Wigginsem a Cavendishem vypadli z bojů o zlato. Od vedoucí skupiny se snaží odpoutat zkušený Vinokurov, který jako první vyrazil do úniku. Pár vteřin za ním se stále drží Roman Kreuziger, který zatím šetří síly na závěr!

16:47
Kreuziger v závěru neměl síly, vyhrál Vinokurov!

Roman Kreuziger útok na medaili nezvládl, přestože do cíle závodu dojel v hlavní skupině. Na posledních třech kilometrech ale nedokázal odrazit nápor nastupujících borců a dojel až na 15. místě. Obrovským překvapením je zlatá medaile, kterou fantastickým finišem na posledních pěti kilometrech získal brzy devětatřicetiletý Alexandr Vinokurov!

17:09
Vlajkonoš Koukal vysoko prohrál a téměř jistě přišel o šanci na postup

Badmintonista Petr Koukal nestačil v úvodním zápase londýnských her na bývalého olympijského vítěze i mistra světa Taufika Hidajata. Český reprezentant v souboji dvou vlajkonošů svých výprav z pátečního slavnostního zahájení podlehl indonéskému favoritovi jednoznačně dvakrát 8:21.

Český vlajkonoš tak téměř jistě přišel o šanci postoupit do play-off. Čeká ho ale ještě zápas se Španělem Pablo Abianem.

17:53
Tenisový turnaj už začal také Kvitové

Petra Kvitová právě rozehrála utkání prvního kola s Ukrajinkou Bondarenkovou, ale v úvodních dvou gamech se jí nedařilo, navíc přišla o svůj servis.

17:55
Beachvolejbalistky úspěšné jen z poloviny

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou zahájily vítězně olympijský turnaj v Londýně. Souboj s rakouskými sestrami Doris a Stefanií Schwaigerovými otočily ve vítězství 2:1 na sety. Lenka Háječková s Hanou Klapalovou naopak podlehly německému páru Katrin Holtwicková, Ilka Semmlerová. Obě české dvojice čekají ještě dva zápasy, ze skupin postoupí do play off určitě nejlepší dva týmy.

18:11
Kvitová stále ztrácí jeden brejk

Petra Kvitová sice rychle dokázala brejknout soupeřku, jenže hned v zápětí o své podání znovu přišla. V průběhu prvního setu tak prohrává 2:4 při servisu Ukrajinky.

18:18
Kvitová otočila skóre a má blízko k zisku prvního setu

Petra Kvitová teď na kurtu smázla soupeřku, sebrala jí dva servisy za sebou a úplně otočila vývoj prvního setu. V něm vede 5:4 a bude podávat na vítězství.

O pár desítek metrů dál na vedlejším hřišti hraje i druhá Češka Klára Zakopalová, která ve druhém setu srovnala stav utkání s Italkou Schiavoneovou a o postup se obě hráčky porvou v rozhodujícím třetím setu.

18:23
Kvitová vyhrála první set

Kvitová vede 1:0. První set zakončila čistou hrou.

18:49
Bondarenková stále drží krok

Ani nepovedený konec prvního setu nezlomil Bondarenkovou a Kvitová s ní má stále co dělat. Ve druhém setu se čeká na první zaváhání při servisu, Kvitová prohrává 3:4 a jde na podání.

Na druhém kurtu se nedaří Zakopalové, které prohrává ve třetím rozhodujícím setu se Schiavoneovou 2:5.

18:54
Kvitová servíruje na vítězství

Kvitová dokázala sebrat soupeřce servis a za stavu 5:4 ve druhém setu servíruje na vítězství a postup do dalšího kola.

19:01
Stále není konec, Bondarenková se vrátila do zápasu

Petra Kvitová šanci na ukončení zápasu nevyužila, přišla o svůj servis a za stavu 5:5 bude druhý set pokračovat podáním Ukrajinky. Do zápasu se rovněž vrátila i Klára Zakopalová, která ve třetím setu podává za stavu 4:5.

19:07
Kvitová prohrála druhý set

Kvitová nezvládla závěr druhého setu, ve kterém přišla dvakrát o vlastní podání. Bondarenková druhou sadu vyhrála 7:5 a o postupující rozhodne třetí set.

19:09
Klára Zakopalová končí

Olympijský turnaj končí pro Kláru Zakopalovou, která ve třech setech (3:6, 6:3 a 4:6) nestačila na Italku Schiavoneovou.

19:32
Kvitová kontroluje postup

Petra Kvitová ve třetím setu žádné překvapení nepřipouští a jde za postupem. Bondarenkové vzala servis, vede 5:2 a jde na podání.

19:45
Kvitová porazila Bondarenkovou a jde dál

Kvitová nakonec udolala Bondarenkovou až při jejím servisu. Třetí set vyhrála v poměru 6:4 a nepřipustila podobné překvapení, o jaké se dopoledne postaral Tomáš Berdych.