„Plánoval jsem skončit na vrcholu. Mám dva olympijské tituly, dva tituly mistra světa a jeden titul z her Commonwealthu. To je dost. Od teď budu běhat maraton,“ svěřil se Keňan těsně po zisku druhého olympijského zlata.

Ve včerejším závodě za sebou nechal s pohodlným náskokem všechny soupeře a vyhrál v čase 8 minut a 18 vteřin.

Ovšem na první pohled idylická kariéra těsně před koncem získala nepříjemnou vadu na kráse. Na konci června pronikla do médií zpráva, žen Kemboi čelí obvinění z pobodání šestadvacetileté ženy. Útoku se měl dopustit v západní části jeho rodné země ve městě Eldoret.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se