„Plánoval jsem skončit na vrcholu. Mám dva olympijské tituly, dva tituly mistra světa a jeden titul z her Commonwealthu. To je dost. Od teď budu běhat maraton,“ svěřil se Keňan těsně po zisku druhého olympijského zlata.
Ve včerejším závodě za sebou nechal s pohodlným náskokem všechny soupeře a vyhrál v čase 8 minut a 18 vteřin.
Ovšem na první pohled idylická kariéra těsně před koncem získala nepříjemnou vadu na kráse. Na konci června pronikla do médií zpráva, žen Kemboi čelí obvinění z pobodání šestadvacetileté ženy. Útoku se měl dopustit v západní části jeho rodné země ve městě Eldoret.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











