Oštěpařka Barbora Špotáková podruhé vyhrála olympijské hry. V londýnském finále vedla od prvního pokusu a triumf z Pekingu obhájila v letošním světovém maximu 69,55 metru. Špotáková získala pro českou výpravu osmou medaili a druhé zlato po veslařce Miroslavě Knapkové.

Špotáková obhájila zlatou medaili zcela suverénně. Zatímco před čtyřmi lety o vítězství nad Ruskou Marií Abakumovovou rozhodla až posledním pokusem, tentokrát vedla od prvního hodu (66,90) a i ten by stačil s přehledem na vítězství, stejně jako nakonec všechny její další tři měřené hody.

Ten nejdelší předvedla jednatřicetiletá světová rekordmanka ve čtvrté sérii, a to už v době, kdy v soutěži nepokračovala Abakumovová. Ta se s výkonem pod 60 metrů nedostala ani do užšího finále.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se