David Svoboda vybojoval premiérové české olympijské zlato v moderním pětiboji. V dnešním závodě v olympijském rekordu porazil v závěru kombinované disciplíny běhu a střelby Číňana Cchao Čung-žunga a získal pro Českou republiku v Londýně devátou medaili, třetí zlatou po veslařce Miroslavě Knapkové a oštěpařce Barboře Špotákové. Ondřej Polívka skončil patnáctý.
Svoboda navázal na bronz Libora Capaliniho před osmi lety z Atén. Další dvě medaile, stříbro a bronz, získali českoslovenští pětibojaři v Montrealu 1976.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





