David Svoboda vybojoval premiérové české olympijské zlato v moderním pětiboji. V dnešním závodě v olympijském rekordu porazil v závěru kombinované disciplíny běhu a střelby Číňana Cchao Čung-žunga a získal pro Českou republiku v Londýně devátou medaili, třetí zlatou po veslařce Miroslavě Knapkové a oštěpařce Barboře Špotákové. Ondřej Polívka skončil patnáctý.

Svoboda navázal na bronz Libora Capaliniho před osmi lety z Atén. Další dvě medaile, stříbro a bronz, získali českoslovenští pětibojaři v Montrealu 1976.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se