Televizní komentátor se mohl tradičně rozohnit. Zápas o krále města Belo Horizonte neměl vítěze, protože Atlético Mineiro se s Cruzeirem rozešly smírně 2:2. Ale bylo to drama, hodné brazilské ligy a mělo své desperáty i svého hrdinu. Hrdinou se stal útočník prvně jmenovaného klubu Ronaldinho Gaúcho, jenž vstřelil skvělý gól po sólu od půlicí čáry.

Oficiálním domácím týmem bylo Cruzeiro, a aby se předešlo očekávaným násilnostem, vedení soutěže rozhodlo, že na stadion Independencia smějí jen fanoušci tohoto klubu. Nic nebyl platný obří transparent, vyzývající publikum ke klidu. S nástupem do druhé půle začali diváci házet plastové lahve a další předměty po rozhodčím, jehož musela na hřiště doprovodit policie.