Co spojuje tak odlišná jména, jako jsou Ludwig van Beethoven, Marie Terezie, Sigmund Freud, Franz Kafka, Jurij Gagarin, Renée Zellweger nebo Jaromír Jágr? Ano, všichni alespoň na jednu noc využili služeb věhlasného karlovarského hotelu Pupp. Samé počátky hotelu sahají až do roku 1701, kdy tehdejší starosta města nechal vybudovat na břehu říčky Teplé Saský sál. Dynamický rozvoj však přináší až Jan Jiří Pop a rozehrává mnohagenerační ságu výhodných sňatků, píle, obchodního talentu, bratrské sounáležitosti i tvrdé dřiny, na jejímž konci stojí skutečná evropská hotelová špička první poloviny dvacátého století. Jak je na tom hotel honosící se oceněním TripAdvisor Certificate of Excellence 2012 v současné době, jsme se zajeli podívat na vlastní oči.

Nedá se říci, že bychom hotel nalezli zcela bez problémů. Žádného značení, alespoň ze směru od Prahy, tzn. od silnice I/6, jsme si nevšimli. Hotelového parkoviště na Mírovém náměstí jsme nakonec dosáhli cestou přes Zámecký vrch, což asi není optimální trasa. Doporučujeme zapnout navigaci a přilepit oči na její svítící displej. Při vjezdu na parkoviště jsme byli decentní obsluhou dotázáni, zda se budeme ubytovávat. Teprve po ověření rezervace, kterou jsme tentokrát provedli den předem přes rezervační portál Booking.com, se zvedla závora a mohli jsme zaparkovat.

PŘÍJEZD DO HOTELU

Ihned na parkovišti nám byla nabídnuta pomoc se zavazadly a bylo nám ukázáno, na kterou ze dvou recepcí se máme dostavit. Jen pár metrů dělí naše kroky od rudého koberce vedoucího k recepci. Již od vchodových dveří slyšíme bodrého recepčního, jak v dobré náladě haleká do telefonu: "...tak smrdí koupelna, jo? No tak tam alespoň stříkněte trochu nějakého voňavého spreje, ať to vypadá, jako že situaci řešíme", přičemž se usmívá na celé kolo. U recepčního pultu stojící německý pár nic nechápe, a tak se stejně jako recepční oba usmívají jako sluníčka. Smějeme se také a naše zvědavost stoupá. Když se po deseti minutách dostáváme na řadu, sympatický recepční se omlouvá za zpoždění a současně se omlouvá, že pokoj, který byl pro nás připraven, ještě není hotov. Rychle bere tužku a přepisuje na již předem předepsaném obalu na magnetické karty číslo pokoje s dovětkem, že dostaneme něco mnohem lepšího. Po verifikaci platební karty přichází ještě bleskový telefonát pokojské, která snad již dokončila aromaterapii na reklamované páchnoucí koupelně, aby urychleně stáhla z našeho nově přiděleného pokoje dáreček, neb jsme hosté bez dárečku. Dvojice opodál stojících portýrů se opětovně dotazuje, zda nepotřebujeme pomoc se zavazadly, což s díky odmítáme. Ještě vstřebáme zcela korektně podané informace o hotelových restauracích, barech, wellness i snídani a konečně míříme do výšin druhého patra ke svému pokoji.

POKOJ

Při našem příchodu je pokoj otevřený a pokojská služba právě "stahuje dáreček". S úsměvem se pozdravíme a vcházíme do nevelkého pokoje s balkonem. Nemůžeme se ubránit určitému zklamání. U dvoulůžkového pokoje, jehož cena za noc atakuje částku 5000 Kč, bychom čekali víc než poškrábaný televizní stolek a omšelý stolek konferenční, který byl viditelně opravován jiným druhem barvy, než je jeho původní. Obstarožní hluboký televizor, jehož stáří odhadujeme na 15 let, dojem rovněž nevylepšuje. Ano, je zde perfektně čisto, nalezneme zde Wi-Fi i LAN připojení, trezor, skříně, křesla, minibar, nakonec i televize funguje. Ručníky, osušky jsou měkké, příjemné, kvalitní, totéž můžeme říci i o lůžkovinách a matracích. Ale přece jenom se v našich očích legenda bortí. Jestli je dle vyjádření recepčního toto "něco lepšího", pak původní horší variantu snad ani nechceme vidět.

SPA A WELLNESS

Po ubytování láká naši pozornost místní relaxační centrum, které slibuje saunu, parní lázeň, whirlpool a fitcentrum, vše v duchu římských lázní. Dlužno podotknouti, že právě probíhá dostavba zcela nového balneo a welness provozu, takže stávající nabídku považujeme za dožívající. Otevření nového Royal Spa plánuje vedení společnosti na duben 2013. Cesta z naší části hotelu do wellness není nijak jednoduchá, a tak putujeme cestou necestou přes spojovací chodby, lobby, dvojici restaurací a výtahy, ale nakonec nacházíme recepci wellness celkem bez problémů. I když odhaduje personál okamžitou obsazenost hotelu na 95 % (při udávaných 228 pokojích celkem úctyhodný počet lidí), jsme zde sami. Sauna a relaxační část jsou znamenité. Vířivka však podle sdělení obsluhy žije vlastním životem a spouští se pouze v pravidelných intervalech. Takže v okamžiku, kdy se uvelebíme v příjemných bublinách, v zařízení cvakne a máme smůlu. No ještě že je tady pára. Když už se konečně strefujeme do aktivního cyklu vířivky a začínáme relaxovat, dlouho nevydržíme. Jednotlivé trysky vířivky chrlí kromě bublinek i velice horkou vodu, která nepříjemně pálí. Kdybychom udělali v tomto bodě stop, museli bychom uzavřít hodnocení hotelu dvěma hvězdičkami, ale tak jednoduché to není. Pupp má v sobě něco výjimečného. Genius loci se zde téměř zhmotňuje. Každý kousek zdi, každý sál či prostor dýchá historií, těžko popsatelnou nonšalancí časů minulých. Jako byste se na chvilku přenesli do noblesních filmů pro pamětníky. A nic na tom nemění fakt, že v Café Pupp nesedí Oldřich Nový s Adinou Mandlovou, ale hlučný ázerbájdžánský turista oblečený do teplákové soupravy s masivním zlatým řetězem kolem krku.

GASTRONOMIE

Grandhotel Pupp jsme vyzkoušeli i z hlediska gastronomie. Škoda že kvůli špatné informaci od personálu jsme nevyužili proslulého Grandrestaurantu, neboť nám bylo řečeno, že provozní doba restaurace končí ve 21 hodin. Není to pravda, ale nevadí. Uvelebili jsme se v příjemném Becher's Bar Rendez-vous a objednali caesar salát a šafránové rizoto. Salát byl jedinečný, rizoto však trpělo zcela fatálním nedostatkem. Nedovařenou rýži většinou nenajdeme ani ve veřejných jídelnách závodního stravování, v našem případě ji však kuchyně Becher's Baru Rendez-vous vyexpedovala zcela bez ostychu. Značné rozčarování mírnilo nejenom opravdu vynikající moravské víno, ale též mimořádně ochotná a milá obsluha. Ostatně provozní zaměstnanci jsou silnou stránkou hotelového provozu. Kam jsme vkročili, setkali jsme se vždy s milým, lidským a maximálně vstřícným přístupem, který vždy převážil nad případnými provozními nedostatky. Noc byla klidná, žádný rušivý hluk nepronikal do útrob pokoje. Hotelová snídaně představovala příjemné vkročení do nového dne. V reprezentativních prostorách Slavnostního sálu byla k dispozici bohatá nabídka teplého i studeného bufetu, vše jasně a srozumitelně označené. Celému prostředí vévodila skvostná čistota, čerstvý nápoj (káva/čaj) byl naservírován do tří minut. Obsluha velice nevtíravá, decentní, avšak v případě potřeby stále při ruce. Průběh snídaně vnímáme jako jeden z nejsilnějších okamžiků pobytu.

CHECK-OUT

Check-out proběhl v neformálním, zcela přirozeném duchu. Recepční se ještě jednou omlouval za snížený komfort způsobený probíhající dostavbou Pupp Royal Spa a vybízel nejenom k další návštěvě hotelu, ale i k opakované návštěvě celých Karlových Varů. Vystavený daňový doklad obsahoval všechny potřebné položky a byl úhledně složen do hotelové obálky. Jako výraz poděkování jsme obdrželi dvě malá stylová balení lázeňských oplatek propagující otevření nového spa v roce 2013. Velice kladně jsme hodnotili možnost parkování na hotelovém parkovišti až do 13 hodin, po domluvě i o chvilku déle. Celkový dojem z proslulého hotelového provozu je rozpačitý. Přenocovat v hotelu, jehož jméno je všeobecně považováno za synonymum luxusu, je bezpochyby zážitek. Co jsme však nenašli, je důvod proč se vracet.

 

HODNOCENÍ GRANDHOTELU PUPP, KARLOVY VARY

Webová prezentace, rezervační portály, sociální sítě: ***

Značení, parkování: ***

Check-in: ***

Gastronomie: ***

Hotelový pokoj: **

Housekeeping: *****

Snídaně: ****

Check-out: *****

Celkové hodnocení: ***

Závěrečné hodnocení (nejhorší = *, nejlepší = *****):

Mystery shopping je prováděn ve spolupráci s agenturou Dream Job.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist