Když měl Andy Murray po vítězství nad Novakem Djokovičem říci, jak by své pocity po prvním grandslamovém triumfu shrnul jedním slovem, řekl: „Úleva“. Skotský tenista ve čtyřech předchozích finále prohrál, navíc čelil velkému tlaku v Británii, která čekala na triumf dlouhých 76 let.
Možná i proto zafungovala spolupráce Ivana Lendla s Murrayem. Lendl totiž také první čtyři velká finále prohrál. „Spojení“ zafungovalo i teď na US Open. Zápas mezi Murrayem a Djokovičem vyrovnal nejdelší finále US Open. V roce 1988 se utkal Andyho kouč Ivan Lendl s Matsem Wilanderem a utkání trvalo stejně dlouho.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





