Když měl Andy Murray po vítězství nad Novakem Djokovičem říci, jak by své pocity po prvním grandslamovém triumfu shrnul jedním slovem, řekl: „Úleva“. Skotský tenista ve čtyřech předchozích finále prohrál, navíc čelil velkému tlaku v Británii, která čekala na triumf dlouhých 76 let.

Možná i proto zafungovala spolupráce Ivana Lendla s Murrayem. Lendl totiž také první čtyři velká finále prohrál. „Spojení“ zafungovalo i teď na US Open. Zápas mezi Murrayem a Djokovičem vyrovnal nejdelší finále US Open. V roce 1988 se utkal Andyho kouč Ivan Lendl s Matsem Wilanderem a utkání trvalo stejně dlouho.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se