Fotbalová Bundesliga dobývá nový prostor. Přenosy z německé ligy totiž od víkendu poběží i v Severní Koreji. „Bundesliga bude první zahraniční soutěží, která bude k vidění v Severní Koreji,“ pochlubil se Jörg Daubitzer, který se stará jako šéf o marketing ligy, pro Frankfurter Allgemeinen Zeitung.
Zápasy bude vysílat státní kanál KCTV, který platí za propagandistický. „Jde nám o to zviditelnit tu Bundesligu,“ řekl Daubitzer pro německou verzi deníku Wall Street Journal. Představitelé ligy si proniknutí do uzavřené země, kde vládne přísný komunistický režim, považují. „Je to pozitivní znamení,“ citoval stejný list Williho Lemkeho, poradce generálního tajemníka OSN v oblasti sportu. Lemke zároveň doufá, že německá liga přinese lidem v izolované zemi uvolnění a relaxaci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










