Třeboň chce v Bertiných lázních postavit nový bazén. Sloužit má pro rehabilitaci i pro plavání veřejnosti, řekl starosta města Jiří Houdek. Náklady na vybudování bazénu o rozměrech 20 krát deset metrů činí zhruba 75 milionů korun.
"S realizací bychom chtěli začít v příštím roce a dokončit ji v létě 2014," uvedl starosta. Třeboň bude žádat na projekt grant z programu ROP Jihozápad. Houdek dodal, že by šlo o podporu balenoprovozu. "Neznamenalo by to jen stavbu bazénu včetně příslušenství, šlo by také o prostor pro vodoléčbu, pro perličkové lázně, masérny, laser, podvodní masáže, parafinové zábaly, plynové injekce," řekl Houdek.
Pokud by Třeboň se žádostí o grant neuspěla, je připravena projekt financovat z vlastních zdrojů. "Ale znamenalo by to pro nás nemalou komplikaci a museli bychom si na realizaci brát úvěr," uvedl starosta.
Bazén v Bertiných lázních by měl být v prvním patře. Lidé by tak při vstupu do objektu podcházeli pod bazénem. Houdek uvedl, že město musí v nejbližší době Bertiny lázně modernizovat. "Poslední rekonstrukce v objektu byly někdy v letech 1996 a 1997," řekl starosta.
Třeboňské Bertiny lázně a Lázně Aurora, které se zaměřují na léčbu pohybového aparátu především pomocí slatinné koupele a zábalů, vlastní město. Patří mezi nejnavštěvovanější zařízení svého druhu v Česku. V loňském roce do obou objektů přijelo přes 20.000 hostů.
Bertiny lázně s.r.o. a Lázně Aurora s.r.o. zaznamenaly loni proti roku 2010 zlepšení hospodářských výsledků. Oběma se sice meziročně mírně snížily tržby, ale díky úsporným ekonomickým opatřením se podařilo výrazně snížit náklady. Tržby obou lázní klesly meziročně o necelá dvě procenta. Lázním Aurora na 316,3 milionu korun, Bertiným lázním na 165,7 milionu korun.

Související