Debut Alessandra Del Piera v australské lize dopadl neslavně. Tým FC Sydney prohrál v prvním kole s novozélandským Wellingtonem Phoenix 0:2. Del Pierova chyba to však nebyla. "Australský styl mu nemůže vyhovovat," komentuje Karol Kisel vystoupení sedmatřicetiletého kanonýra. V Sydney odehrál dvě sezony, takže ví, o čem mluví.
Mistr světa z roku 2006 pobyl na hřišti celých 90 minut. Ani jeden z jeho střeleckých pokusů nebyl pro soupeře nebezpečný. Začal jako volný podhrotový hráč. Jednoduchá hra Sydney plná nakopávaných míčů bez větší mezihry ve středu pole ho však přinutila zatáhnout se do zálohy. Váznoucí souhra ho několikrát vyburcovala k vyčítavým pohledům a bezmocnému rozhazování rukama.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












