Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v úvodním zápase baráže o postup na evropský šampionát doma s Ruskem 0:2 a vzdálila se jim účast na červnovém turnaji v Izraeli. Sbornou poslal do vedení v 33. minutě Smolov, stejný hráč pak z penalty zvýšil. Mezitím neproměnil pokutový kop Kadlec a Češi utrpěli v kvalifikaci a baráži první porážku od září 2008. Odveta je na programu v úterý v Jekatěrinburgu.

Český celek se nakonec musel v Jablonci obejít nejen bez prvního brankáře Valeše, který po nedávných problémech s kolenem zůstal na lavičce, ale i bez lehce zraněného stopera Kalase a nemocného záložníka Krejčího. Další rána potkala kouče Dovalila hned po čtyřech minutách, kdy ze hřiště odkulhal Hanousek a na jeho místo přišel střídající Vaněk.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se