Podnik cognac & wine bar U Staré studny, který je ve sklepení domu ze 14. století v Praze na Malé Straně, zvítězil v anketě Maurerův výběr Grand Bar. Do desítky nejlepších se nedostal ani jeden mimopražský bar.

"Letošní vítěz a šestý umístěný Vinograf dokazují, že nejen klasické koktejlové podniky, ale i wine bary se těší velké oblibě," uvedl zakladatel projektu Pavel Maurer, který zároveň přes 15 let vydává publikaci o nejlepších českých restauracích. Druhou příčku obsadil moderní podnik CottoCrudo hotelu Four Seasons, pomyslný bronz pak získal unikátní Hemingway Bar zařízený ve stylu slavného spisovatele.

V nejlepší desítce, do které se dále zařadily podniky Bugsy´s Bar, Jazz Dock či Tretter´s Cocktail Bar s atmosférou Paříže a New Yorku 30. let, se umístily pouze bary v centru Prahy. Podnik Žlutá ponorka cocktail bar v Českých Budějovicích, který se loni dostal na deváté místo, letos úspěch neobhájil.

Hlavním posláním akce je podle organizátorů objektivně hodnotit bary v České republice a přinášet tak ověřené informace a zaručené tipy.

Anketa se letos uskutečnila podruhé. Zapojilo se do ní 520 dobrovolníků, kteří hodnotili 307 českých barů. V loňském výběru zvítězil Barego Bar hotelu Mandarin Oriental.

Deset nejlepších českých barů

1. Cognac & wine bar U Staré studny, Tržiště 3, Praha 1

2. CottoCrudo hotelu Four Seasons, Veleslavínova 2a, Praha 1

3. Hemingway Bar, Karolíny Světlé 26, Praha 1

4. Bugsy´s Bar, Pařížská 10, Praha 1

5. Bar and Books, Týnská 19, Praha 1

6. Vinograf, Míšeňská 8, Praha 1

7. La Casa de la Havana vieja, Opatovická 28, Praha 1

8. La Bodeguita del Medio, Kaprova 5, Praha 1

9. Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5

10. Tretter´s Cocktail Bar, V Kolkovně 3, Praha 1

Zdroj: Maurerův výběr Grand Bar

Související