Bývaly Velká Slavia a Malá Slavia. Ta první sdružovala literáty, filozofy a řečníky, ta druhá sportovce, na začátku cyklisty. Protistátní řeči se vedly jak v kavárnách, tak na vyjížďkách. Velká Slavia pod c. k. represemi vyměkla a zanikla. Bicyklisté, mezi nimiž se brzy objevilo dost nadšenců pro "míč kopaný", se rozehnat nenechali.

A takové jsou celé dějiny pražské Slavie. V padesátých letech se jmenovala Dynamo. Také polistopadová doba sevřela klub do kazajky. Celá stodvacetiletá existence klubu je vlastně tak trochu i bojem fanouška za právo fandit tomu klubu, který se brzy po 2. listopadu 1892 zformoval do červenobíle sešívané podoby.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se