Dominance Realu Madrid a Barcelony ve španělském fotbale začíná existenčně ohrožovat ostatní španělské kluby. "Španělská liga nejde dopředu," prohlašuje finanční expert Jose Maria Gay de Liebana pro americkou televizní společnost CNN. "Rostou jenom dva kluby - Barcelona a Real Madrid. Ostatní jsou na tom stejně jako před pěti lety," dodává.
Společnosti, podporující španělský fotbal, uvažují stejně: Raději budou třetím nebo čtvrtým sponzorem Realu či Barcelony, než prvním sponzorem klubu, který se nedostane do celosvětového povědomí. Mít v lize dva světové giganty je sice dobré pro ligu samotnou, pro ostatní kluby je to však spíše na škodu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











