Devatenáctiletý útočník Tomáš Hertl ze Slavie se potřetí za sebou stal hrdinou pražského derby. V posledním prestižním metropolitním souboji v minulé sezoně v 60. minutě vyrovnal na 2:2 a Slavia poté uspěla na nájezdy, v této sezoně se dvakrát prosadil v samotném závěru a jeho tým díky tomu vždy získal tři body. Dnešní zápas rozhodl svou druhou trefou v 59. minutě.

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Přibyl (I. Rachůnek, Jan Hanzlík), 14. Hovorka (J. Hlinka, Milam) - 22. Hertl (Skokan, Kuboš), 33. Tomica (Hertl), 59. Hertl (Tomica), 60. Sobotka (Kučný, Kadlec). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 8173.

Sestavy:

Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Vallin, Milam, Philipp, Jan Hanzlík, od 41. navíc D. Kočí - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč (41. S. Treille), Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Dresler - Skokan, Sobotka, Krenželok - Hertl, Alinč, Tomica - P. Jelínek, Kalla (21. Stránský), Sklenář - Pospíšil, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.