Že TV Nova nasadila do vysílání reportérku Emma Smetana, nikoliv Emmu Smetanovou je ad absurdum dotažený přístup těch, kteří volají po nepřechylování ženských jmen. Sama reportérka říká, že s ohledem na svůj česko-francouzský původ má zapsána dvě jména Smetana-Smetanová, a jak dodává, je jí jedno, co si lidé vyberou. Jedna věc je právní nárok na nepřechýlené jméno, jiná věc je však používání jmen v českých médiích. A tady se dějí věci. Ta jednou vystupují jako obhájci pravidel českého pravopisu, jindy zas jako obhájci žen nebo dokonce jako obhájci svobodné volby člověka používat jméno podle své chuti.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se