V létě 2005 mohli majitelé akcií německého fotbalového klubu Borussia Dortmund své "cenné" papíry dát jako trochu dražší tácky pod pivo. Zadluženému klubu tehdy hrozil bankrot a sestup do druhé ligy. Dnes si užívá rekordní zisk 34 milionů eur za uplynulý fiskální rok, hraje Ligu mistrů a v tabulce jí patří třetí místo.
Tento týden na valné hromadě akcionáři odhlasovali, že poprvé za 12 let od vstupu na burzu, bude kluby vyplácet dividendy. Třebaže klub rozdělí jen 11 % ze zisku (3,68 milionu eur) a platit se tak bude jen šest centů za akcii, je to průlom.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






