V létě 2005 mohli majitelé akcií německého fotbalového klubu Borussia Dortmund své "cenné" papíry dát jako trochu dražší tácky pod pivo. Zadluženému klubu tehdy hrozil bankrot a sestup do druhé ligy. Dnes si užívá rekordní zisk 34 milionů eur za uplynulý fiskální rok, hraje Ligu mistrů a v tabulce jí patří třetí místo.

Tento týden na valné hromadě akcionáři odhlasovali, že poprvé za 12 let od vstupu na burzu, bude kluby vyplácet dividendy. Třebaže klub rozdělí jen 11 % ze zisku (3,68 milionu eur) a platit se tak bude jen šest centů za akcii, je to průlom.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se