V Česku vzniká nová cyklistická stáj, jejímž cílem je vychovat jezdce pro jeden z nejvýznamnějších světových týmů, belgický Omega Pharma – Quick-Step (OPQS). Jezdit za ni budou jen cyklisté do 23 let. Jedním z dvou hlavních partnerů stáje je server IHNED.cz, po němž se tým také jmenuje.

Jedná se o tzv. kontinentální tým s tuctem jezdců, který bude sídlit v Česku. Stáj, která momentálně čeká na udělení licence mezinárodní cyklistické unie UCI, bude mít převážně české zaměstnance, jen trenér a kustod budou z Belgie. Ze země hlavní stáje pochází i druhý ze sponzorů – Etixx. Jedná se o výrobce nutričních přípravků, který vlastní společnost Omega Pharma.

"Jednoznačně je to šance pro talentované české jezdce dostat se do profi cyklistiky," uvedl Petr Kováč z vedení stáje Etixx – IHNED, který je zároveň výkonným ředitelem Patria Finance.

V úvodní sezoně obléknou dres nového týmu z dvanácti jezdců tři Češi – Karel Hník, Tomáš Koudela a Petr Vakoč. Po dvou jezdcích bude z Belgie, Francie, Norska, týmový trikot budou oblékat i Polák, Rakušan a Australan.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se