Čeští florbalisté překvapivě prohráli na mistrovství světa v Curychu v souboji o první místo ve skupině C s Lotyšskem 4:5 a ve čtvrtečním čtvrtfinále narazí na obhájce titulu Finy. Tým kouče Tomáše Trnavského sice otočil v první třetině stav z 0:2 na 4:2, ale pak už se neprosadil. Lotyši díky trefě Mihailse Kostusevse slavili největší senzaci turnaje.

Úvod patřil Lotyšům, kteří v dosavadních šesti vzájemných zápasech vždy prohráli. Nejdříve Kostusevs velkou šanci neproměnil, ale ve třetí minutě už se trefil. Po Deutschově zaváhání šli sami na Rytycha s Jansonsem, který přihrál Kostusevsovi před prázdnou branku. Češi se těžko prosazovali proti tvrdé a pevné obraně a v sedmé minutě prohrávali po Laivinšově tečované střele 0:2.