Před světovým šampionátem v krátkém bazénu, který začal dnes v tureckém Istanbulu, je v českém plaveckém táboře dobrá nálada. Je to proto, že z nedávného mistrovství Evropy se dvacetičlenná výprava vrátila se sedmi medailemi. Přehnaný optimismus však v žádném případě není na místě. „Naše vystoupení ozdobilo navíc i 22 českých seniorských rekordů.
Lze tedy hovořit o mimořádně pěkných výsledcích, ale šampionát bych přirovnal k halovému mistrovství v atletice. Především ze Španělska, Anglie, ale i z domácí Francie chybělo několik špičkových plavců, které zastoupily nové tváře. A dále pak o šest medailí se postaraly jen Petra Chocová a Simona Baumrtová,“ objektivně připomíná svazový předseda Vladimír Srb.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







