Čeští hráči curlingu vybojovali poprvé medaili na mistrovství Evropy. Výběr vedený skipem Jiřím Snítilem dnes porazil ve švédském Karlstadu v boji o třetí místo Dánsko 12:4 a získal bronz. "Jsou za tím roky dřiny, získané zkušenosti, zlepšená komunikace a technické věci. Bronz má pro nás cenu zlata," radoval se Snítil.

V boji o bronz v Karlstadu Češi hned na začátku prohrávali s Dánskem 0:1, ale rychle vývoj otočili. Po třetím endu vedli 3:1. Ještě jednou nechali soupeře snížit, ale pak je jasně přehráli - získali třikrát po třech bodech a zápas ukončili předčasně už po osmém endu. "Bylo to vyrovnanější, než ukazuje skóre," řekl Snítil.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se