V Portugalsku, Španělsku, Turecku a v menším rozsahu i v dalších zemích je to běžné. Hráče vlastní půl napůl klub společně se soukromou osobou. Jižní Amerika se díky tomuto systému stala rájem pro obcházení daňových zákonů při přestupech. Anglie to však už zakázala a napříště to pravděpodobně nebude možné nikde v Evropě.
"Všichni víme, že skryté vlastnictví hráčů s sebou nese mnohá nebezpečí. Máme spoustu příkladů, kdy to narušuje regulérnost soutěží," prohlásil na mítinku UEFA v Lausanne její generální sekretář Gianni Infantino. "Je čas tomu zamezit," dodal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









