Brankář Petr Čech s fotbalisty Chelsea titul klubových mistrů světa nezískal. Ve finále turnaje pro šampiony jednotlivých kontinentů londýnský klub podlehl brazilskému celku Corinthians 0:1. Čech inkasoval v 69. minutě po hlavičce Guerrera a přišel o šanci stát se po Marku Jankulovském teprve druhým českým fotbalistou, který vzácnou trofej vybojoval.
Corinthians vyhráli turnaj podruhé v historii, což se dosud povedlo jen Barceloně, a ukončili pětiletou nadvládu evropských klubů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






