Polsko a Slovensko připravují společnou kandidaturu pro pořádání zimních olympijských her v roce 2022. Pokud vlády obou zemí v nejbližších týdnech nápad polského olympijského výboru schválí, Slovákům se může po dvaceti letech samostaného státu podařit na poli sportu aspoň v něčem přeskočit Čechy.

Co se výrazných sportovních úspěchů nebo infrastruktury pro sport týče – Češi zatím v pomyslném souboji dvou bývalých federálních republik vedou. "Know-how sportu, povědomí a zájem byly a stále jsou v Česku větší," říká v rozhovoru pro server IHNed.cz prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se