Polsko a Slovensko připravují společnou kandidaturu pro pořádání zimních olympijských her v roce 2022. Pokud vlády obou zemí v nejbližších týdnech nápad polského olympijského výboru schválí, Slovákům se může po dvaceti letech samostaného státu podařit na poli sportu aspoň v něčem přeskočit Čechy.
Co se výrazných sportovních úspěchů nebo infrastruktury pro sport týče – Češi zatím v pomyslném souboji dvou bývalých federálních republik vedou. "Know-how sportu, povědomí a zájem byly a stále jsou v Česku větší," říká v rozhovoru pro server IHNed.cz prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










