Vladimír Růžička starší zvýšil za nepříznivého stavu hlas a Slavia vyrovnala. Domácí derby se Spartou dokázala dovést do prodloužení i samostatných nájezdů a v nich byl jediným úspěšným exekutorem trenérův syn. Domácí vyhráli zápas 35. kola extraligy 4:3 a po dvou předchozích úspěších v normálním hracím čase jsou proti městskému rivalovi v této sezoně neporaženi.

Po dvou třetinách přitom hosté v O2 areně směřovali za ziskem tří bodů. V poslední dvacetiminutovce ale Slavia dokázala rychle vyrovnat. K obratu zavelel individuální akcí Jaroslav Bednář, který ve 45. minutě snížil na 2:3. "Čtyřicet minut to z naší strany nebyla žádná sláva. Poté jsme zapnuli, vlítli jsme na ně a posledních dvacet minut to byl úplně jiný zápas," řekl zkušený útočník a prozradil, že změna hry souvisela s koučovými pokyny. "Trošku zvýšil hlas. Věděli jsme, že to, jak jsme hráli do té doby, na ně neplatilo. Jak je vidět, fungovalo to."