Houslová virtuoska Vanessa Mae hodlá zcela změnit své zaměření a příští rok chce startovat na olympijských hrách v Soči. Čtyřiatřicetiletá britská umělkyně by se v ruském zimním středisku podle agentury SID ráda představila ve sjezdovém lyžování. Ve slalomu a obřím slalomu chce reprezentovat Thajsko, rodnou zemi svého otce.

Své sportovní plány naznačila Mae už v roce 2010, kdy snila o závodech ve sjezdu. Svůj olympijský projekt ovšem bere velmi vážně a výrazně kvůli němu v poslední době zanedbává i uměleckou kariéru. Už od roku 2009 má trvalé bydliště ve švýcarském lyžařském středisku Zermatt a na sjezdovkách prý tráví veškerý volný čas.

Jako každý jiný sportovec se ale musí na olympijské hry nejprve kvalifikovat a k tomu potřebuje získat body v závodech FIS. O to se chce pokusit v létě při závodech v Jižní Americe, pomoci jí prý má i nejmenovaný norský trenér.

Dvojkoncert houslové virtuosky Vanessy Mae spojí klasiku s popem - čtěte ZDE

Vanessa Mae: why she loves Zermatt - live from Trockener Steg Zermatt

Vanessa Mae: why she loves Zermatt - live from Trockener Steg Zermatt

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist