Miliony berou - oznámil národu v dobách hluboké totality generální tajemník KSČ Milouš Jakeš, když chtěl zahrát na struny tradiční české závisti a obrátit pozornost proti vzdorujícím umělcům. Od té doby se změnilo mnohé, včetně režimu, jenže, jak se zdá, závist zůstává a obávají se jí i sportovci, kteří výši svých platů zveřejňují jen výjimečně.
Nyní tuto tradici porušil hokejový útočník Sparty Petr Ton, který v on-line rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz řekl, že špičkový hokejista si v naší extralize vydělá tři až čtyři miliony korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





