Miliony berou - oznámil národu v dobách hluboké totality generální tajemník KSČ Milouš Jakeš, když chtěl zahrát na struny tradiční české závisti a obrátit pozornost proti vzdorujícím umělcům. Od té doby se změnilo mnohé, včetně režimu, jenže, jak se zdá, závist zůstává a obávají se jí i sportovci, kteří výši svých platů zveřejňují jen výjimečně.

Nyní tuto tradici porušil hokejový útočník Sparty Petr Ton, který v on-line rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz řekl, že špičkový hokejista si v naší extralize vydělá tři až čtyři miliony korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se