Český tenis se nedočkal titulu z Australian Open v kategorii juniorek. Šestnáctiletá Kateřina Siniaková ve finále podlehla Aně Konjuhové z Chorvatska ve dvou stech 3:6, 4:6 a nezopakovala tak triumfy Karolíny Plíškové z roku 2010 a Barbory Záhlavové-Strýcové, která v Melbourne vyhrála juniorku v letech 2002 a 2003.

Druhá nasazená tenistka soutěže juniorek, která je rovněž druhou hráčkou světa této věkové kategorie, podlehla chorvatské soupeřce stejně jako dvakrát loni, jednou to bylo ve finále prestižního Orange Bowlu. Litovat mohla situace ve druhém setu, kdy vedla 4:1.

"Byly šance ve druhém setu, mohla jsem to otočit. Mrzí mě, že jsem to nezvládla, asi trošku hlavou, prostě je to velká škoda," řekla Siniaková Radiožurnálu. "Nepovedlo se to úplně, ale snad se z toho ponaučím. Byl to výborný turnaj, budu na to vzpomínat v dobrém a budu makat dál. Doufám, že to vylepším a příště to bude lepší," dodala česká hráčka, jež byla v prosinci v domácí anketě Zlatý kanár vyhlášena dívčím talentem roku.

Česká naděje Siniaková, která začínala s tenisem v Hradci Králové, je v současné době na 1062. místě ve světovém ženském žebříčku a výš byla zatím jen o tři místa, což hovoří jasně o tom, že nejtěžší je následný přechod z juniorské kategorie. Statistiky také uvádějí, že si v kariéře dosud vydělala 981 dolarů, což je v přepočtu necelých dvacet tisíc korun.

K tenisu jí přivedl její otec Dmitrij, který je Rus, ale žije a podniká v České republice. Ve čtrnácti letech byla Siniaková mistryní Evropy a jako členka českého výběru získala také evropský halový titul mezi čtrnáctiletými.