Žádné dva týmy v Bundeslize na sebe nenarazily častěji než Hamburk a Werder Brémy. Jedno z nejtradičnějších německých derby, v němž se utkávají dva kluby z hanzovních měst o vládu nad severem Německa, je na programu v neděli odpoledne (v 15.30).

Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie záhy po svém letním příchodu do Brém poznal, jak silná je rivalita mezi Werderem a Hamburkem. „Bylo to fakt hodně cítit, lidi to hrozně brali. Už po porážce v Dortmundu nám říkali, že nevadí, ale že musíme vyhrát derby,“ líčil Gebre Selassie po podzimní výhře 2:0 Brém a svém druhém zápase v německé lize.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se