Gól a dvě asistence zaznamenal v nedělním utkání NHL útočník Patrik Eliáš a stal se po Jaromíru Jágrovi druhým českým hokejistou, jenž v elitní zámořské lize pokořil hranici 900 bodů. K výhře ale Eliáš svůj tým nedovedl, New Jersey Devils podlehli na ledě Montrealu 3:4 v prodloužení.

"Je to skvělý úspěch, moc si toho vážím," řekl Eliáš k překonání milníku. "Zvlášť když se mi to povedlo tady, v Montrealu, tahle hala je zvláštní místo, hokejem tady lidé žijí. Rád tady vždycky hraju. Doufám, že ještě spoustu bodů přidám," dodal rodák z Třebíče.

Eliáš nejprve ve 24. minutě svou druhou trefou v sezoně snížil na 1:2. Ve třetí části pak přihrál na zbylé dva góly, jimiž Devils smazali dvoubrankové manko.

O výhře Montrealu rozhodl 38 sekund před koncem prodloužení v přesilové hře obránce Andrej Markov, který si připsal už třetí vítězný gól Canadiens.

V nastaveném čase padlo rozhodnutí ve čtyřech z osmi nedělních zápasů. Jedním z hrdinů večera se stal i Vladimír Sobotka, který v 63. minutě svým prvním gólem v sezoně zařídil výhru St. Louis nad Minnesotou 5:4. Asistenci u vítězné branky si připsal Roman Polák.

St. Louis, kteří v zápase prohrávali už 1:3, si tak připsali již páté vítězství v sezoně a v šesti zápasech během devíti dnů dokázali získat deset z dvanácti bodů. "Jenom to ukazuje, co v tomhle mužstvu vězí, jaký charakter hráči mají. Naše výkony jsou dobrým signálem, že něco děláme dobře," liboval si kouč Ken Hitchcock.

Neuvirth vychytal výhru

První výhru v letošní sezoně vychytal pro Washington český brankář Michal Neuvirth. Capitals i díky jeho 22 zákrokům porazili Buffalo 3:2 a bývalý útočník Adam Oates se tak dočkal premiérového úspěchu v roli hlavního trenéra. Vítězný gól si připsal Alexandr Ovečkin, který v 46. minutě v přesilové hře zvýšil na 3:1, a ukončil tak své čekání na první přesný zásah.Michal Neuvirth

"Konečně jsme vyhráli, na ničem jiném dneska nezáleželo. Už jsme nutně potřebovali získat dva body," konstatoval Neuvirth, jenž potřetí za sebou dostal v brance přednost před Bradenem Holtbym. "Máme maximální radost, ale zítra je zase nový den a musíme se soustředit na další utkání."

Útočný klenot Vanek chyběl

Buffalo se v zápase muselo obejít bez svého útočného esa Thomase Vanka, který má natažený sval, a na ofenzivě Sabres to bylo znát. "Hráče, jako je on, prostě jen tak nemůžete nahradit," pokrčil rameny Vankův parťák z první formace Cody Hodgson.

Šest zápasů, šest vítězství. Touto bilancí se mohou chlubit hokejisté Chicaga, kteří porazili Detroit 2:1 v prodloužení a překonali tak klubový rekord z roku 1971, kdy vyhráli úvodních pět zápasů sezony.

"Zdá se, že plno věcí prostě děláme správně," uvedl po utkání Viktor Stalberg, jenž v nastavení přihrál na vítězný gól obránci Nicku Leddymu. "Nezbavujeme se zbytečně puků, hrajeme chytře a bez chyb. Pokud v tom budeme pokračovat, bude těžké nás porazit."

Žraloci na vítězné vlně

Stoprocentní bilanci si drží také Žraloci ze San Jose, kteří zdolali Vancouver 4:1 a vyhráli pátý zápas v sezoně. Domácí hokejisté v utkání těžili z chyb Canucks a už ve 4. minutě vedli 2:0. Hosté pak měli více ze hry, ale jen jednou dokázali vyzrát na brankáře Niemiho, přičemž hned pětkrát trefili brankovou konstrukci.San Jose Sharks

Po dvou prohrách za sebou zabrali hokejisté Pittsburghu, kteří zvítězili 2:1 po nájezdech na ledě Ottawy. V rozstřelu byli úspěšní všichni tři střelci Penguins, na druhé straně jako jediný zaváhal Milan Michálek, jenž si v normální hrací době připsal asistenci.

Výsledky NHL

Washington - Buffalo 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 17. Ward, 24. Erskine, 46. Ovečkin - 10. Ennis, 51. Foligno. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.506.

Ottawa - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 34. Greening (M. Michálek) - 14. Neal, rozhodující sam. nájezd Malkin. Střely na branku: 32:34. Diváci: 20.081.

Montreal - New Jersey 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 3. R. White, 14. Gallagher, 43. Prust, 65. Markov - 24. Eliáš, 46. Clarkson (Eliáš), 54. Zubrus (Eliáš). Střely na branku: 32:25. Diváci: 21.273.

San Jose - Vancouver 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 4. a 49. Pavelski, 1. J. Thornton, 35. Marleau - 32. Burrows. Střely na branku: 27:24. Diváci: 17.562.

St. Louis - Minnesota 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)

Branky: 10. Redden, 36. Berglund, 52. Stewart, 54. Jackman, 63. Sobotka (Polák) - 23. a 31. Parise, 35. M. Koivu, 56. Heatley. Střely na branku: 34:16. Diváci: 18.265.

Chicago - Detroit 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 3. Keith, 63. Leddy - 45. Franzén. Střely na branku: 27:30. Diváci: 21.607.

Winnipeg - NY Islanders 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)

Branky: 11. Ponikarovskij, 26. Little, 53. Byfuglien, 55. Burmistrov, 62. E. Kane - 3. Ullström, 41. Tavares, 46. Moulson, 50. Streit. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15.004.

Tampa Bay - Philadelphia 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Branky: 15. Purcell, 17. Brewer, 19. Lecavalier, 41. Hedman, 53. Stamkos - 1. Couturier. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19.204.