Podle viceguvernéra Mojmíra Hampla má přitom tuzemská ekonomika velmi zdravé základy, jen si to často nepřipomínáme: "Kolik vyspělých zemí by dnes bylo šťastných, kdyby bylo v takové kondici."

To je sice kus (té optimističtější) pravdy, ale překvapí, že viceguvernéra překvapuje, proč se úsporné chování rozlilo i do dalších sektorů ekonomiky, které v zásadě žádný problém s předlužením nemají. Nejde totiž jen o předlužení, ale o racionální předpoklad: hůř být může, takže rezervy "se hodí".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se