Podle viceguvernéra Mojmíra Hampla má přitom tuzemská ekonomika velmi zdravé základy, jen si to často nepřipomínáme: "Kolik vyspělých zemí by dnes bylo šťastných, kdyby bylo v takové kondici."
To je sice kus (té optimističtější) pravdy, ale překvapí, že viceguvernéra překvapuje, proč se úsporné chování rozlilo i do dalších sektorů ekonomiky, které v zásadě žádný problém s předlužením nemají. Nejde totiž jen o předlužení, ale o racionální předpoklad: hůř být může, takže rezervy "se hodí".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



