V plné přípravě před plánovaným zdoláním svého posledního osmitisícového vrcholu je Radek Jaroš. Vedle tréninků v posilovně se osmačtyřicetiletý horolezec z Nového Města na Moravě na výpravu chystá i na čtyřicetimetrové ledové stěně ve Víru v údolí řeky Svratky.

„Podobné podmínky lezení v ledu mě při cestě na K2 čekají až ve výšce okolo osmi tisíc metrů. Trénink na kolmé ledové stěně mi pomáhá udržet si techniku,“ prohlašuje Jaroš. „Jsem rád, že máme v České republice tak fantastickou možnost lézt v ledu a nemusíme jezdit stovky kilometrů do Rakouska. Pro mě je velkou výhodou, že neztrácím čas, z domu to mám do Víru kousek,“ uvedl horolezec.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se