V plné přípravě před plánovaným zdoláním svého posledního osmitisícového vrcholu je Radek Jaroš. Vedle tréninků v posilovně se osmačtyřicetiletý horolezec z Nového Města na Moravě na výpravu chystá i na čtyřicetimetrové ledové stěně ve Víru v údolí řeky Svratky.
„Podobné podmínky lezení v ledu mě při cestě na K2 čekají až ve výšce okolo osmi tisíc metrů. Trénink na kolmé ledové stěně mi pomáhá udržet si techniku,“ prohlašuje Jaroš. „Jsem rád, že máme v České republice tak fantastickou možnost lézt v ledu a nemusíme jezdit stovky kilometrů do Rakouska. Pro mě je velkou výhodou, že neztrácím čas, z domu to mám do Víru kousek,“ uvedl horolezec.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








