Přiznání Lance Armstronga s sebou nese další důsledky. Po zpřísnění pravidel testování dopingu v NBA se přitvrdí i ve fotbale. Dosud se hráčům testovala jen moč při trénincích či po zápasech. Z krve se ale odhalí více nepovolených látek a právě po krevních odběrech teď někteří odborníci volají.

"Upřímně, nemyslím si, že děláme dost," řekl novinářům kouč Arsenalu Arsène Wenger k současnému testování fotbalistů. "Je pro mě velice těžké uvěřit, že máte 740 hráčů na mistrovství světa a vyjdete s nulovými výsledky (žádný vzorek není pozitivní)," odůvodňuje svou domněnku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se