Byly to nadějné pozice, z nichž se české biatlonistky Veronika Vítková a Gabriela Soukalová vydaly do stíhacího závodu mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Jen prvně jmenovaná se však oproti sprintu posunula dopředu, a to o dvě místa. Doběhla osmá, zatímco její parťačka klesla ze čtrnácté na dvacátou příčku.

"Bohužel to zase ty kytky nejsou," prozradila Vítková, na jaké umístění si troufala. Květiny dostává první šestice závodnic v cíli. Po třetí střelbě česká reprezentantka krátce šestá byla, ale na poslední položce znovu jednou chybovala (celkem dvakrát, vždy vstoje) a závěrečným mezičasem proběhla jako devátá. "Když jsem slyšela diváky, vyhecovalo mě to. V kopci jsem byla se Semerenkovou na úrovni a dolů mi jely lyže líp. Tak jsem to v rovince zkusila a vyšlo to," zářila domácí závodnice nad tím, co se jí podařilo. Vždyť po sobotním závodě se cítila vyčerpaná.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se